Soru:
VCF özellik sürümleri 4.1 ve 4.2 arasındaki fark nedir?
blmoore
2017-06-01 16:15:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

VCF 4.1 ve 4.2 sürümleri arasındaki temel farklar nelerdir? Görünüşe göre v4.3 bir değişiklik günlüğü içeriyor (teknik özellikler burada), ancak daha önceki teknik özellikler içermiyor.

Bu biyostar gönderisi bir farklılığa işaret ediyor: REF dahil allel başına bir değere sahip alanlar için Number = R 'nin tanıtımı - herhangi biri diğerini numaralandırabilir bu iki sürüm arasında değişiklik var mı?

Bir cevap:
#1
+16
Iakov Davydov
2017-06-01 16:40:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunu kontrol etmek kolaydır, her iki özelliği de .tex biçiminde indirebilir ve diff yapabilirsiniz.

v4.1'e kıyasla v4.2'deki değişiklikler:

  1. Bilgi alanı biçimi: kaynak ve sürümü önerilen alanlar olarak ekleme.
  2. BİLGİ alanında olası her alel için bir değer olabilir (kod R ).
  3. ## INFO, ## FORMAT, ## FILTER ve ## ALT meta bilgilerinin tümü için, varsayılan alanlardan sonra ekstra alanlar eklenebilir.
  4. Alternatif taban (ALT) * içerebilir: yukarı akışta silme nedeniyle eksik.
  5. Kalite puanları, bir cümle kaldırıldı: Yüksek KALİTE puanları, yüksek güvenilirlik çağrılarını gösterir. Geleneksel olarak insanlar tamsayı phred puanları kullansalar da, istenirse bu alanın düşük güvenirli aramalar için daha yüksek çözünürlük sağlamak üzere kayan nokta olmasına izin verilir.
  6. Örnekler biraz değişti.
  7. ol>
Spesifikasyon dosyalarına karşı ham bir fark yapmak oldukça aptalca görünüyor, ideal olarak bir yerlerde belgelenmiş farklılıklar var, ancak bunu özetlediğiniz için teşekkürler!
Ayrıca 4.3 ile bir karşılaştırma yapmaya değer


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...