Soru:
ENCODE Tier 1, 2 ve 3 hücre türleri arasındaki fark nedir?
juniper-
2017-05-25 23:21:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

UCSC'deki ENCODE Deney Matrisi "Katman 1", "Katman 2" ve "Katman 3" kategorileri altında farklı mevcut hücre türlerini listeler. Bu sınıflandırmalar arasındaki fark nedir?

Örneğin, GM12878'i Katman 1 hücre türü ve A549'u Katman 2 hücre türü yapan nedir?

enter image description here

[A User's Guide to the Encyclopedia of DNA Elements (ENCODE)] (http://journals.plos.org/plosbiology/article?id=10.1371/journal.pbio.1001046) okumalısınız
Iki yanıtlar:
#1
+6
Devon Ryan
2017-05-25 23:44:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Katmanlar, örneklerin sıralanması ve işlenmesinin orijinal önceliğini belirtir. ENCODE'un sıralamaya çalıştığı işaretlerin ve deney türlerinin sayısı göz önüne alındığında bu anlaşılabilir bir durumdur. Daha fazla ayrıntı ENCODE web sitesinde mevcuttur.

Düzenleme : Biraz genişletmek için önce birinci kademe hücrelerin işlenmesi gerekiyordu. Ardından 2. kademe ikinci geldi. Elbette 2. kademe daha çok hücreye sahipti, bu yüzden zaten 3. kademe hücreler olduğu için 2 ve 2.5'e bölündü.

#2
+1
emilliman5
2017-05-27 01:27:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Encode'un web sitesinden:

... ENCODE Konsorsiyumu, farklı teknolojiler ve platformlar kullanılarak üretilen verilerin entegrasyonuna ve karşılaştırılmasına yardımcı olmak için hücre türlerini belirlemiştir tüm araştırmacılar tarafından kullanılacak. Bu yaygın hücre türleri, hem hücre çizgilerini hem de birincil hücre tiplerini içerir ve birincil dokuların ve embriyonik kök (ES) hücrelerin kullanımını araştırmak için planlar yapılmaktadır.

Hücre tipleri, büyük ölçüde pratik nedenlerle seçilmiştir. geniş erişilebilirlikleri, bunları kolayca büyütme yetenekleri ve ENCODE araştırmacıları tarafından kullanılan tüm teknolojilerde kullanılmak üzere yeterli sayıda hücre üretme kapasiteleri. İkincil hususlar, hücrelerin doku kaynağındaki çeşitlilik, germ katmanı soy temsili, hücre tipi kullanılarak üretilen mevcut verilerin kullanılabilirliği ve devam eden diğer projelerle koordinasyondu. Nispeten normal karyotipe sahip en azından bazı hücre tiplerini seçmek için de çaba gösterildi ...



Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...